Vodění medvěda
Dětský karneval

Úvod > Život v obci > Aktuality

Úplná uzavírka sil. III/44023 v obci Radíkov

Chtěli bychom Vás touto cestou informovat, že z důvodu celkové rekonstrukce vozovky po proběhlé výstavbě kanalizace a ČOV dojde v termínu od 17. 5. 2021 do 4. 6. 2021 k úplné uzavírce silnice III/44023 v obci Radíkov – průtah obcí.

Uvedeným úsekem nebude umožněn průjezd spojům autobusové linky 920532 dopravce ARRIVA MORAVA a. s., které budou zkráceny a předčasně ukončeny na začátku obce v prostoru plochy před nově budovanou ČOV, kde se budou autobusy i otáčet a parkovat. Plocha bude upravena tak, aby bylo možné autobus bezpečně otočit a umožnit bezpečný nástup a výstup cestujících.

Příjezd k areálu golfového hřiště bude možný pouze zpevněnou polní cestou od obce Uhřínov.

Publikováno 14. 5. 2021 9:12

Hasiči radí na měsíc květen

Hasiči radí na měsíc květen, tentokrát na téma "Jedete na dovolenou? Pořiďte si do auta hasící přístroj"

hasici_radi_kveten_hasicakyauta_big.png

Publikováno 4. 5. 2021 12:39

Anketa k zájmu o kotlíkové dotace

Na webových stránkách kraje je spuštěna anketa k předběžnému zájmu o další vlnu kotlíkových dotací na výměnu starého kotle za ekologičtější zdroj vytápění. Pro účely nastavení podmínek kotlíkových dotací bychom Vás rádi požádali o vyplnění anketních otázek. Zájemci mohou formulář vyplnit zde.

Publikováno 29. 4. 2021 15:55

Vychází dubnové číslo měsíčníku Krajánek

V dubnovém čísle zjistíte, že hejtmanství je premiantem v pomoci živnostníkům během pandemie. S koronavirem souvisí také informace o zřízení nových očkovacích center v Prostějově a Přerově. Aktuální vydání informuje i o podpoře dalších žadatelů o kotlíkové dotace nebo o protipovodňové ochraně v Pobečví. Krajánek píše také o desítkách milionů, které půjdou do oprav krajských silnic. Dobrou zprávou je také znovuotevření Arboreta Bílá Lhota. Součástí tohoto čísla je i seniorská obálka. Karta, která může pomoci zachránit život.

Celé vydání je ke stažení zde

Krajánek duben.jpg

Publikováno 20. 4. 2021 22:09

Knihovna znovu otevřena od 15.4.

KNIHOVNA ZNOVU OTEVŘENA PRO VEŘEJNOST

ČTVRTEK 17:00 – 19:00

ČTENÁŘI MOHOU VSTUPOVAT DO KNIHOVNY MAXIMÁLNĚ PO DVOU

Používejte respirátory, dezinfikujte si před vstupem do knihovny ruce, dodržujte 2m rozestupy

Publikováno 14. 4. 2021 23:02

Prodej ryb - 16.4.

Rybářství Tovačov bude v pátek 16.4.2021 u hasičské zbrojnice prodávat živé ryby a to v době od 9.00 -9.20 hodin .

Prodávat se bude:
Kapr do 2,5 kg - 89 Kč/1 kg
Kapr nad 2,5 kg - 95 Kč/1 kg
Tolstolobik         -  55 Kč/1 kg
Amur -                 100 Kč/1 kg
Pstruh duhový - 175 Kč/1 kg

Publikováno 14. 4. 2021 22:55

Zahradnické a Selské trhy od dubna na Floře Olomouc

Publikováno 12. 4. 2021 22:03

ROSNIČKA - hlášení pojízdné prodejny

Pojízdná prodejna ROSNIČKA oznamuje občanům, že do naší obce se svojí prodejnou přijede ve Čtvrtek  8. 4. 2021 v 10.45 hod na obvyklé místo a bude prodávat obvyklý sortiment krmiv pro domácí a hospodářská zvířata, drogistické potřeby a základní potraviny.

PROSÍME ZÁKAZNÍKY O POUŽÍVÁNÍ OCHRANNÝCH ROUŠEK A DODRŽOVÁNÍ BEZPEČNÉHO 2 METROVÉHO ROZESTUPU !!!

Publikováno 6. 4. 2021 23:39

Sběr kovošrotu, elektrospotřebičů a bioodpadu

Níže najdete informace o připravovaných sběrech kovošrotu, elektrospotřebičů a bioodpadu.

V průběhu května následně proběhne sběr nebezpečného odpadu a velkoobjemového odpadu. O přesných termínech Vás budeme informovat.

SBĚR BIOLOGICKY ROZLOŽITELNÉHO ODPADU

OÚ v Klokočí provede ve dnech 9. – 11. 4. 2021 SBĚR BIOLOGICKY ROZLOŽITELNÉHO ODPADU

Sběrový kontejner bude přistaven u hasičské zbrojnice

Patří do odpadu: tráva, plevel, rostliny, seno, sláma, listí, dřevní hmota, hobliny, piliny, jemné nebo nadrcené větve, jadřince, pecky z ovoce, slupky citrusových a jiných plodů, odpad ze zeleně v domácnosti, apod.

Nepatří do odpadu: živočišné zbytky, maso, kosti, kůže, exkrementy masožravých zvířat, tekuté zbytky jídel, oleje, uhynulá zvířata, apod.

Žádáme občany, aby při sypání odpadu do kontejneru dodržovali všechna preventivní opatření (nošení roušek, dodržovali rozestup mezi osobami alespoň 2 metry a netvořili skupinky)

Sběr kovošrotu a elektrospotřebičů

SBOR DOBROVOLNÝCH HASIČŮ V KLOKOČÍ PROVEDE V SOBOTU 17.4.2021 V DOBĚ OD 9:00 SBĚR ŽELEZNÉHO ŠROTU A VYSLOUŽILÝCH ELEKTROSPOTŘEBIČŮ

Kromě tradičního sběru kovového odpadu bude proveden v rámci akce Recyklujte s hasiči i sběr vysloužilých elektrospotřebičů. Pokud spotřebiče odevzdáte při tomto sběru, dostanou hasiči za tyto spotřebiče drobnou finanční odměnu, pokud je donesete při sběru nebezpečného odpadu, zaplatí Obecní úřad za jejich likvidaci poplatek.

Sbíraná Elektrozařízení –  Ledničky, pračky, sporáky, bojlery, vysavače, žehličky, vrtačky, brusky, apod. Přinést můžete i televize a monitory, rádia, počítače, mobily.

Vzhledem k aktuální epidemiologické situaci žádáme občany, aby šrot a spotřebiče připravili před dům a v průběhu vlastního sběru zbytečně nevycházeli, aby byla dodržena všechna platná pravidla.

Publikováno 6. 4. 2021 23:35

MAS Hranicko vyhlásila Výzvu č. 6 dotačního programu MAS-PRV

MAS Hranicko dne 25.3. vyhlásila Výzvu č.6 dotačního programu MAS-PRV (Program rozvoje venkova). Výzva potrvá do 26.4.2021 a MAS v rámci ní rozdělí rekordní částku 9 877 782,- Kč. Podpořeny budou žádosti o dotaci v 5 fichích (oblastech) včetně očekávané Fiche 20 zaměřené na podporu spolkového a kulturního zázemí.

Táto dotační výzva může být zajímavá pro spolky, zemědělce, drobné podnikatele, výrobce potravin či podnikatele v cestovním ruchu.

MAS Hranicko k této Výzvě pořádá ONLINE informační seminář pro žadatele, který se uskuteční ve středu 7. 4. 2021 od 16 hod. Internetový odkaz bude včas zveřejněn na webu MAS. (https://www.regionhranicko.cz/mas-hranicko)

Podklady k výzvě najdete v příloze.

Publikováno 31. 3. 2021 15:23