Úvod > Život v obci > Aktuality > Sběr kovošrotu, elektrospotřebičů a bioodpadu

Sběr kovošrotu, elektrospotřebičů a bioodpadu

Níže najdete informace o připravovaných sběrech kovošrotu, elektrospotřebičů a bioodpadu.

V průběhu května následně proběhne sběr nebezpečného odpadu a velkoobjemového odpadu. O přesných termínech Vás budeme informovat.

SBĚR BIOLOGICKY ROZLOŽITELNÉHO ODPADU

OÚ v Klokočí provede ve dnech 9. – 11. 4. 2021 SBĚR BIOLOGICKY ROZLOŽITELNÉHO ODPADU

Sběrový kontejner bude přistaven u hasičské zbrojnice

Patří do odpadu: tráva, plevel, rostliny, seno, sláma, listí, dřevní hmota, hobliny, piliny, jemné nebo nadrcené větve, jadřince, pecky z ovoce, slupky citrusových a jiných plodů, odpad ze zeleně v domácnosti, apod.

Nepatří do odpadu: živočišné zbytky, maso, kosti, kůže, exkrementy masožravých zvířat, tekuté zbytky jídel, oleje, uhynulá zvířata, apod.

Žádáme občany, aby při sypání odpadu do kontejneru dodržovali všechna preventivní opatření (nošení roušek, dodržovali rozestup mezi osobami alespoň 2 metry a netvořili skupinky)

Sběr kovošrotu a elektrospotřebičů

SBOR DOBROVOLNÝCH HASIČŮ V KLOKOČÍ PROVEDE V SOBOTU 17.4.2021 V DOBĚ OD 9:00 SBĚR ŽELEZNÉHO ŠROTU A VYSLOUŽILÝCH ELEKTROSPOTŘEBIČŮ

Kromě tradičního sběru kovového odpadu bude proveden v rámci akce Recyklujte s hasiči i sběr vysloužilých elektrospotřebičů. Pokud spotřebiče odevzdáte při tomto sběru, dostanou hasiči za tyto spotřebiče drobnou finanční odměnu, pokud je donesete při sběru nebezpečného odpadu, zaplatí Obecní úřad za jejich likvidaci poplatek.

Sbíraná Elektrozařízení –  Ledničky, pračky, sporáky, bojlery, vysavače, žehličky, vrtačky, brusky, apod. Přinést můžete i televize a monitory, rádia, počítače, mobily.

Vzhledem k aktuální epidemiologické situaci žádáme občany, aby šrot a spotřebiče připravili před dům a v průběhu vlastního sběru zbytečně nevycházeli, aby byla dodržena všechna platná pravidla.