Změna velikosti písma

Kalendář akcí

P Ú S Č P S N
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
Filmové léto 2024
22
Filmové léto 2024
23
Filmové léto 2024
24
Filmové léto 2024
25 26 27 28
29 30 31 1 2 3 4

Fulltextové vyhledávání

Drobečková navigace

Úvod > Život v obci > Klokočské srandobraní > Klokočské srandobraní 2015

Klokočské srandobraní aneb Návrat ke kořenům

Sedmý ročník Klokočského srandobraní je za námi.

Předposlední prázdninovou sobotu 22.8.2015 se v Klokočí na hřišti sešlo 36 soutěžících, aby nasáli atmosféru z dob našich prababiček a pradědů. Soutěžilo se celkem v deseti disciplínách, které byly inspirovány řemesly a tradicemi obce Klokočí.

Za velmi příznivého počasí si mohli soutěžící na hřišti za obecním úřadem vyzkoušet svoji šikovnost při hrabání sena, okopávání brambor, pletení košíků, nadívání jitrnic nebo třeba při předení ovčí vlny. 

    

Všechna družstva soutěžila s plným nasazením a úsměvem na tváři. O výsledném pořadí se rozhodovalo až do poslední chvíle.  Na prvním místě nakonec skončilo družstvo Selky a selata, druhé bylo družstvo z Radíkova, které nás po šesti letech potěšilo svou přítomností a třetí příčka patřila domácímu Klokočí. Zbylé pozice si rozdělilo družstvo Pasáků a dva rodinné týmy Zahradníků a Valachů.

Příjemnou atmosféru celého dne dokreslil bohatý doprovodný program. Diváci mohli shlédnout expozici staré hospodářské techniky s názvem Pradědečkova stodola, ukázku kovářské tvorby Tomáše Svobody, nebo si vytisknout logo Klokočí a vyrazit minci v dílničkách Romana Prokeše a jeho Studia bez kliky. Z místních spolků jsme oslovili myslivce, včelaře a hasiče, kteří diváky seznámili se svou činností. Hasiči ukázali královskou disciplínu požárního sportu a to požární útok. Ludvík Gajdošík předvedl, jak se pletou výrobky z proutí a Terezie Cabáková se trpělivě celé odpoledne věnovala dětem, které si mohly vyzkoušet ruční tkaní koberců. Děti se také mohly povozit na kolotoči, nebo si zařádit na trampolíně.

    

    

    

V průběhu odpoledne mohli diváci vyplnit soutěžní kvíz, kde měli za úkol poznat staré hospodářské náčiní. Ukázalo se, že staré nástroje ještě neupadly v zapomnění, ale stále je spousta lidí, kteří ví, k čemu slouží například grmolec, vašek, nebo hřebelec.

Celým odpolednem provázel DJ Milan, který vtipně komentoval snažení soutěžících.

Akce byla podpořena z Grantového programu regionu Hranicko 2015.

Děkujeme všem soutěžícím za účast, sponzorům za podporu, bez které bychom vám nemohli nabídnout tak pestrý doprovodný program a všem pořadatelům za jejich ochotu pomoci podílet se na jedné z největších akcí v Klokočí.


FOTO:

http://spolekklokocky.rajce.idnes.cz/Klokocske_srandobrani_-_22.8.2015_Romana_Snajdarkova

http://spolekklokocky.rajce.idnes.cz/Klokocske_srandobrani_-_22.8.2015_Tumovi

Fotky Pepy Heryána

 

BYLI JSME I V NOVINÁCH:

http://hranicky.denik.cz/zpravy_region/srandobrani-v-klokoci-zve-na-navrat-v-case-20150812.html

http://hranicky.denik.cz/zpravy_region/klokoci-bavilo-jiz-sedme-srandobrani-20150823.html

 

ARCHIV:

Proběhlé ročníky