Oficiální webové stránky obce Klokočí
Drobečková navigace

Úvod > Život v obci > Aktuality

Aktuality


zář 25

Výsledky komunálních voleb 2022

Děkujeme všem občanům za vysokou účast ve volbách, kdy výrazně překročila republikový průměr. Všem kandidátům děkujeme za ochotu pracovat pro obec. Zvoleným zastupitelům gratulujeme a přejeme úspěšnou práci na bezproblémovém fungování a dalším rozvoji naší obce.

 

Výsledky voleb 2022.png


zář 22
zář 21

Komunální volby 2022

Čtyřleté volební období uběhlo jako voda a již tento pátek a sobotu (23.9 a 24.9. ) budeme volit nové zastupitelstvo obce. Stejně jako v předchozích letech u nás všichni kandidují jako nezávislý kandidáti. Jejich přehled najdete na tomto odkaze: kandidáti Klokočí.

Z těchto 9 kandidátů do zastupitelstva volíme 7. Volební lístky již byly distribuovány do Vašich schránek.

Přijděte tedy k volbám, kde Vám přejeme šťastnou ruku při výběru zastupitelů obce.

volby-2022-komunalni_211018-131650_ace.jpg


zář 14

ROSNIČKA - hlášení pojízdné prodejny - 15. 9. 2022

Pojízdná prodejna ROSNIČKA oznamuje občanům, že do naší obce se svojí prodejnou přijede ve Čtvrtek  15. 9. 2022 v 10.45 hod na obvyklé místo a bude prodávat obvyklý sortiment krmiv pro domácí a hospodářská zvířata, drogistické potřeby a základní potraviny.


zář 12
zář 02

Denní stacionář v Lipníku nad Bečvou

Jedná se o ambulantní službu v prostorách Domu s pečovatelskou službou Zahradní 1335, Lipník nad Bečvou, která zajišťuje denní pobyt dospělých osob, které potřebují dohled jiné fyzické osoby.

Klienti docházejí ráno, odchází odpoledne nebo dle domluvy. Klienti jsou zařazeni do aktivit všedního dne. Velká pozornost je věnována rozvoji pracovních dovedností a prohloubení samostatnosti - péče o domácnost, vaření, kontakt s úřady, nákupy, návštěvy kulturních akcí, apod. Aktivity jsou vždy vybírány s ohledem na stav a přání klienta. Klienti mají zajištěnou stravu a pitný režim, v případě potřeby je zajištěna osobní hygiena. Během doby pobytu v našem stacionáři pečující osoby mohou docházet do zaměstnání nebo si zajistit osobní záležitosti. Služba zajistí po městě Lipník nad Bečvou i dovoz klientů do a ze stacionáře.


srp 29

Helfštýnské BABÍ LÉTO

Datum konání: 17. 9. 2022

Srdečně zveme všechny lidi dobré vůle v soboru 17. září odpoledne na benefiční akci helfštýnské BABÍ LÉTO. Charita Hranice organizuje pestrý kulturní program, tentokrát v areálu monumentálního hradu Helfštýn. Výtěžek akce bude použit na podporu aktivit klientů Denního centra Archa, které navštěvují dospělí lidé s kombinovaným postižením.

Pro návštěvníky akce na hradě Helfštýn je připraveno hudební vystoupení cimbálové muziky Kosénka, pěveckého souboru Cantabile a oblíbené kapely H-Band. Talk show OMG (Oh My God!) na palácovém hradním nádvoří diváky s humorem a nadhledem provede moderátorka a slamerka Ellen Makumbirofa. Hosty Talk show OMG budou salesiánský kněz, biblista a vysokoškolský pedagog Ladislav Heryán, jehož farností je underground, nekonvenční brněnská femipunková písničkářka Nikola Mucha a pražská herečka Eva Holubová.

Program helfštýnského BABÍHO LÉTA:

15:00  cimbálová muzika Kosénka

16:00  pěvecký soubor Cantabile

17:00  talk show OMG

18:30  kapela H-Band

Návštěvníci hradu nepřijdou ani o tradiční komentovanou prohlídku, pro děti budou připraveny tvořivé dílničky, naše zdravotní sestry vám rády změří krevní tlak nebo glykémii.

Těšíme se na vás 17. září 2022. Na helfštýnském BABÍM LÉTĚ na shledanou!

 

helfštýnské BABÍ LÉTO.jpg


srp 22

Návrhy změn jízdních řádů autobusové dopravy pro rok 2022/2023

Vzhledem k tomu, že se blíží termín vydání knižních jízdních řádů pro rok 2022/2023 zasíláme Vám k připomínkování návrhy změn jízdních řádů autobusové dopravy, které máme v plánu realizovat k celostátním změnám od 10. 12. 2022. Jedná se o změny vyvolané připomínkami cestujících, které jsme obdrželi v průběhu roku, a také nezbytné provozní změny. Přehled plánovaných změn od 10. 12. 2022 včetně seznamu jízdních řádů linek obsluhujících Vaši obec a příslušná pdf JŘ naleznete na našich webových stránkách: https://www.idsok.cz/navrhy-pripominkovani-jizdnich-radu/20220815-navrhy-zmen-jizdin-radu-od-10-12-2022/.

U jízdních řádů, které v přehledu nenaleznete, zatím neevidujeme žádnou nutnost změny nebo úpravy, jejich podoba by tedy zůstala totožná jako loni v JŘ 2021/2022. Aktuálně platné JŘ naleznete na našich webových stránkách na odkazu: https://www.idsok.cz/jizdni-rady/platne-jizdni-rady/.

Děkujeme Vám touto cestou za spolupráci  a prosíme o zaslání nejpozději do 9. 9. 2022.

 


srp 21
srp 09

ROSNIČKA - hlášení pojízdné prodejny - 11. 8. 2022

Pojízdná prodejna ROSNIČKA oznamuje občanům, že do naší obce se svojí prodejnou přijede ve Čtvrtek  11. 8. 2022 v 10.45 hod na obvyklé místo a bude prodávat obvyklý sortiment krmiv pro domácí a hospodářská zvířata, drogistické potřeby a základní potraviny.