Oficiální webové stránky obce Klokočí
Drobečková navigace

Úvod > Život v obci > Aktuality

Aktuality


čen 02

Oslavy 650 let obce

Vážení spoluobčané,
vinnou loňské epidemie nemohly proběhnout oslavy 650 let od první písemné zmínky o naší obci. Rádi bychom Vás tedy pozvali na odloženou oslavu v sobotu 25.6.2022 od 13:30 , během které si toto významné výročí připomeneme a při té příležitosti provedeme žehnání rekonstruovaného křížku u cesty směrem na Hrabůvku, kde také celá oslava začne.
Chceme Vás také požádat, zda můžete předat informaci o připravované akci všem rodákům a přátelům naší obce, aby mohli 650 let Klokočí oslavit společně s námi. 
 
Kopie návrhu Green Kids Illustration Math Tutor Flyer (2)[1].jpgKopie návrhu Green Kids Illustration Math Tutor Flyer (3).jpg

kvě 23
kvě 20
kvě 18

ROSNIČKA - hlášení pojízdné prodejny - 19. 5. 2022

Pojízdná prodejna ROSNIČKA oznamuje občanům, že do naší obce se svojí prodejnou přijede ve Čtvrtek  19. 5. 2022 v 10.45 hod na obvyklé místo (před hasičskou zbrojnici) a bude prodávat obvyklý sortiment krmiv pro domácí a hospodářská zvířata, drogistické potřeby a základní potraviny.


kvě 17

Pracovní příležitosti ve firmě Helis Květiny

Nabídka volných míst pro novou provozovnu v Klokočí - Květiny Helis. Podrobnosti viz. příloha.

Práce Klokočí .docx

 

 


kvě 11

Kraj spouští další vlnu kotlíkových dotací

Kraj spouští další vlnu kotlíkových dotací. Zaměří se na nízkopříjmové domácnosti

Už čtvrtou vlnu kotlíkových dotací spustil 10. května Olomoucký kraj. Program má k rozdělení 245 miliónů korun a obsahuje také několik novinek – zaměřuje se například na nízkopříjmové domácnosti a omezuje dotace na plynové kotle.

„Žadatelé si mohou v rámci kotlíkových dotací pořídit tepelné čerpadlo, kotel na biomasu a také plynový kondenzační kotel. U plynových kotlů došlo k zásadní změně, kdy finanční prostředky můžeme garantovat pouze v případě, že žadatel má už výměnu kotle hotovou nebo má do 30. dubna 2022 vystavenou závaznou objednávku,“ uvedla Zdeňka Dvořáková Kocourková, radní Olomouckého kraje pro oblast investic, evropských projektů, transparence, IT a Smart regionu.

Kotlíkové dotace letos cílí na nízkopříjmové domácnosti. Počítají se mezi ně ty, kde čistý příjem na jednoho člena rodiny vloni nepřekročil 170 900 korun. Dotace mohou lidé čerpat na výměnu kotle na pevná paliva, který nesplňuje třetí až pátou emisní třídu.

„U některých členů domácností ověřovat výši příjmů nebudeme. Jedná se například o domácnosti složené čistě z osob, které pobírají starobní důchod nebo invalidní důchod 3. stupně, ale i o domácnosti čerpající příspěvky či doplatek na bydlení,“ dodala Dvořáková Kocourková.

Na výměnu plynového kondenzačního kotle mohou žadatelé získat maximální výši dotace v částce 100 tisíc korun, u kotlů na biomasu 130 tisíc korun a na teplená čerpadla ještě o 50 tisíc korun více. O peníze mohou požádat i ty domácnosti, které už mají od letošního 1. ledna kotel vyměněn.

Podání žádostí bude probíhat stejně, jako tomu bylo v minulé vlně prostřednictvím elektronického formuláře, který je spolu s dotačním programem a dalšími vzory potřebných dokumentů dostupný na webu kraje www.olkraj.cz. V průběhu května a června bude Olomoucký kraj ve vybraných městech pořádat už tradiční informační semináře.

 

pozvanka-seminare-k-dp-kotlikove-dotace-v-olomouckem-kraji-iv.pdf


kvě 11
kvě 05

Pozvánka na hrad Helfštýn

Na hradě Helštýně proběhne během měsíce května hned několik zajímavých akcí, na které bychom Vás rádi touto cestou 

V příloze e-mailu najdete plakáty k jednotlivým akcím a také plakát na celou sezónu 2022

 

V květnu jde o tyto akce pořádané na hradě Helfštýně:

KONCERT KAPELY FLERET (7. 5. 2022, https://helfstyn.cz/akce-na-hrade-helfstyn/koncert-kapely-fleret)

AUTHOR ŠELA MARATHON a DĚTSKÝ AUTHOR ŠELA MARATHON (7. 5. 2022, https://www.selasport.cz/cz/sela/author-sela-marathon/aktualne.html)

VSTUP DO HRADU ZDARMA (18. 5. 2022, https://helfstyn.cz/akce-na-hrade-helfstyn/vstup-do-hradu-zdarma)

XII. ROČNÍK FESTIVALU VOJENSKÉ HISTORIE (21. 5. – 22. 5. 2022, https://helfstyn.cz/akce-na-hrade-helfstyn/xii-rocnik-festivalu-vojenske-historie)

SPECIÁLNÍ NOČNÍ PROHLÍDKY/PALÁC ŽIJE SLUCHEM (28. 5. 2022, https://helfstyn.cz/akce-na-hrade-helfstyn/specialni-nocni-prohlidky/palac-zije-sluchem)

SEZÓNNÍ VÝSTAVA „40 LET HEFAISTONU“ (1. 5. – 9. 10. 2022, https://helfstyn.cz/akce-na-hrade-helfstyn/sezonni-vystava-40-let-hefaistonu)

VÝSTAVA „PROSBY O VĚČNOST“ (10. 4. – 22. 5. 2022, https://helfstyn.cz/akce-na-hrade-helfstyn/vystava-prosby-o-vecnost)

 

akce 2022_Helfštýn.jpgfleret ašm 7. 5. 2022_web.jpg

plakat_prosby_o_vecnost.jpgHelfstyn 2022 plakat A203-01.jpg


dub 29

Nabídka křepelčích vajíček

Jirka Hradil nabízí k prodeji čerstvá křepelčí vajíčka z domácího chovu. V případě zájmu volejte 724 781 466

08_krepelka.jpg


dub 27

Inženýrsko-geologické práce pro VRT

 V měsíci dubnu budou zahájeny inženýsko-geologické práce související s přípravou výstavby vysokorychlostní tratě.

 

Vrt.png