Oficiální webové stránky obce Klokočí
Drobečková navigace

Úvod > Život v obci > Aktuality

Aktuality


Nová služba Mobilního Rozhlasu - COVID report

Mobilní Rozhlas nabízí novou službu, ve které nalezenete na denní bázi aktualizovaná data týkající se pandemie COVID-19 v Klokočí. Shrnující text a přehledné infografiky, srovnání s okolními obcemi - to všechno si přečtěte na stránce:    https://obecklokoci.mobilnirozhlas.cz/covid-report


Publikováno 16. 3. 2021 18:14

Antigenní testování na COVID-19 v Klokočí

Vážení občané,

ve spolupráci se společností Lázně Teplice nad Bečvou se podařilo zajistit bezplatné testování antigenními testy na COVID-19 přímo v naší obci. Výsledek testu se dozvíte hned na místě.

 

Datum a čas: v neděli 21.3. od 8:00 hodin  (přesný čas si rezervujte)

Místo: v zasedací místnosti Obecního úřadu.

 

Pokud máte o testování zájem kontaktujte nás na tel. 602 514 342 , zarezervujeme Vám přesný čas a sdělíme další detaily.

Rezervaci udělejte nejpozději do čtvrtku 18.3. Bez předchozí rezervace nebude možné test provést!

S sebou na test si vezměte:

 • Občanský průkaz
 • Kartičku pojištěnce

Bezplatný test lze provést všem občanům vyjma těch:

 • u kterých neuplynulo více než 90 dnů od PCR testu s pozitivním výsledkem, (prodělali COVID v posledních 3 měsících)
 • kterým byl v posledních 3 dnech proveden antigenní nebo PCR test s negativním výsledkem.

Covid test.jpg


Publikováno 14. 3. 2021 13:59

Změna způsobu oznamování plánovaných odstávek elektřiny

V návaznosti na změnu způsobu oznamování plánovaných odstávek elektřiny a informační kampaň Léta s letáky končí bychom Vás rádi seznámili se změnami.
Od 1. 1. 2021 se již nevylepují papírová oznámení a přecházíme na elektronický způsob informování. Každý zákazník si může sjednat zasílání upozornění na plánované odstávky ke svému odběrnému místu e-mailem nebo SMS zdarma na www.cezdistribuce.cz/sluzba.
Pro veřejnost jsou informace k dispozici také na stránkách www.cezdistribuce.cz/odstavky, a to vždy nejpozději 15 dnů před konáním odstávky.

 

Zároveň Vám nabízíme možnost získat informaci o odstávkám elektřiny přímo na internetové stránce naší obce:                               https://www.obecklokoci.cz/odstavky-elektriny

O odstávce dostanete informaci samozřejmě i prostřednictvím zpráv Mobilního rozhlasu. 

leta-s-letaky-konci-cez-distribuce-meni-zpusob-oznamovani-odstavek-20201102-114828.jpg


Publikováno 12. 3. 2021 22:05

Den poezie na Hranicku

Na 21.3. připadá Světový den poezie

U příležitosti tohoto dne MKZ Hranice v těchto dnech sbírají autorskou poezii od hranických občanů a mají v plánu ji vyvěsit na cca týden v ulicích Hranic. Krátké info zde: https://mkz-hranice.cz/den-poezie-basnime-v-ulicich-hranic/

Rádi bychom do tohoto projektu zapojili i okolní obce Hranicka. I v našich obcích vzniklo jistě mnoho pěkné poezie o místní přírodě, zvycích, lidech apod. Chceme poprosit místní básníky, aby s námi sdíleli svá díla, šáhněte do svých archivů či napište u této příležitosti báseň zcela novou. Sesbíranou poezii následně umístíme do veřejného prostoru v naších obcích.

Svá díla nám pošlete do čtvrtku 18.3. na email: ou@obecklokoci.cz nebo přineste do kanceláře OÚ.

 

Předem moc děkujeme

iStock-913734538-1024x679.jpg


Publikováno 12. 3. 2021 21:00

Mobilní hospic Strom života je tu pro Vás i v době pandemie

LOGO Strom Života.jpg

Mobilní hospic Strom života je tu pro Vás i v době pandemie

Chcete nechat své blízké, nevyléčitelně nemocné v kriticky přetížených nemocnicích? Zákaz návštěv, bezmoc a strach, že už se nikdy neuvidíte a možná se ani nestihnete rozloučit, může potkat každého z nás. 

V dnešní pandemické době, kdy je všechno naruby a mění se ze dne na den, organizace Mobilní hospic Strom života se svými pobočkami neomezuje provoz a poskytuje vysoký standard specializovaných zdravotních a sociálních služeb v domácím prostředí pacientů. Bezplatné služby jsou určeny pacientům s nevyléčitelnou nemocí v posledním stádiu, u nichž už byly vyčerpány všechny možnosti léčby a jejich blízkým.

Snažíme se tak ulehčit přeplněným nemocnicím a vyčerpaným zdravotníkům, pro které je prioritou péče o pacienty s Covid_19. Ostatní neakutní péče je značně omezována. V péči o umírajícího člověka je rodina tím nejdůležitějším článkem a spolu s pracovníky hospice naplňuje poslední přání pacienta, zůstat do posledního vydechnutí v rodinném kruhu, doma.

Pracovníci hospice jsou k dispozici nepřetržitě 24 hodin denně, sedm dní v týdnu. Služby poskytujeme v rámci Moravskoslezského, Zlínského a Olomouckého kraje. Mobilní hospic Strom života dbá o maximální ochranu svých pracovníků, pacientů a jejich rodinných příslušníků. Je připraven postarat se i o nevyléčitelně nemocné pacienty s podezřením nebo nemocné Covid_19.

Cílem Mobilního hospice Strom života je nenechat nikoho bez pomoci, ulehčit přeplněným nemocnicím a přepracovaným zdravotníkům. Proto nemusíte mít obavu, nebudete na to sami!

Více informací o službách a možnostech, jak Mobilní hospic Strom života kontaktovat,  naleznete na www.zivotastrom.cz nebo na telefonním čísle 553 038 016.

Smrt patří neodmyslitelně k životu, zaskočí nás, ale měla by být důstojná a milostivá, protože je vždy jedinečná.

Tým pracovníků Mobilního hospice Strom života


Publikováno 10. 3. 2021 23:51

Dotazník pro podnikatele a zemědělce: sdělte nám svůj pohled na podnikání v regionu Hranic

Dotazník pro podnikatele a zemědělce: sdělte nám svůj pohled na podnikání v regionu Hranicko

Důležitou součástí rozvojových priorit regionu Hranicko pro roky 2021 až 2027 je podpora podnikání, zemědělství a cestovního ruchu. Pro správné nastavení cílů a finanční podpory v řádu desítek milionů korun skrz dotační programy MAS je velmi důležité zjistit aktuální spokojenost, potřeby a přání místních podnikatelů.

Proto prosíme živnostníky, zemědělce, podnikatele a poskytovatele služeb v cestovním ruchu o cca 15 minut a vyplnění dotazníku, který se dotýká např. dostupnosti pracovních sil, vnějších i místních překážek v rozvoji podnikání, celkové spokojenosti i budoucího výhledu. Dotazník je k dispozici na odkazu:

www.regionhranicko.cz/dotaznik2

Dotazník má společnou hlavní část a dále dvě podsekce, které jsou určeny jen pro zemědělce resp. podnikatele v cestovním ruchu.

Uvědomujeme si, že s naší prosbou přicházíme v nejméně vhodný čas, ale nehledě na mimořádnou situaci s pandemií COVID-19 nám běží termíny pro vytvoření a schválení strategického dokumentu Strategie rozvoje regionu Hranicko 2021-2027. Proto Vás prosíme, pokud je to možné, se při vyplňování zkuste povznést nad aktuální komplikace a překážky a zkuste na otázky odpovědět v dlouhodobém výhledu období 2021-2027 s nadějí, že se situace co nejdřív vrátí do normálu.

Šetření poběží do konce března 2021. Jeho výsledky budou důležitým podkladem pro vytvoření kvalitní a všeobecně přijímané Strategie rozvoje regionu Hranicko 2021-2027. Do její konečné podoby samozřejmě bude i nadále možno promlouvat na platformě online pracovních skupin, či v připomínkovém řízení, o všech těchto akcích budou jednotlivé cílové skupiny pravidelně informovány.

S dotazy se obracejte na Mgr. Františka Kopeckého, Tel: 773583020, e-mail: f.kopecky@regionhranicko.cz

Předem děkujeme za Váš zájem.

Hranicko-promo-Dotaznik_podnikatele_zemedelci_2021.jpg


Publikováno 8. 3. 2021 21:18

Hasiči radí na březen "Jak chránit sebe i majetek při vichru"

hasici_radi_brezen_vitr_big.png


Publikováno 8. 3. 2021 21:13

Očkování proti COVID-19 občané 70+

Občané starší 70 let se mohou od 1. března registrovat na očkování proti onemocnění COVID-19.

Registrace probíhá přes Centrální rezervační systém na stránkách: registrace.mzcr.cz.

V případě, že nemáte internet či se nemáte na koho obrátit, zavolejte na obecní úřad číslo 602 514 342 rádi Vám s registrací pomůžeme.

Prosím, předejte tuto informaci svým starším rodinným příslušníkům či sousedům. Děkujeme.

 

V příloze najdete informační leták MZČR - ockovani_70v5.pdf


Publikováno 1. 3. 2021 13:13

Omezení volného pohybu osob od 1. března 2021

Vážení občané,

v souvislosti se zhoršující se epidemickou situací přijala Vláda ČR v pátek 26. února 2021 krizové opatření týkající se omezení volného pohybu osob na území ČR od 1. března 2021 do 21. března 2021. Níže nabízím stručný přehled nařízení. 

Porozumět všem krokům vlády Andreje Babiše a obsahu vládních nařízení není úplně snadné. Bez ohledu na formu a obsah těchto nařízení, je jejich smyslem zamezení jakéhokoliv potkávání občanů, které není nezbytně nutné. Proto není na místě slovíčkaření a hledání mezer v pravidlech. Společné pravidlo zní:

Na tři týdny, prosím, omezte veškerý osobní kontakt na naprosté minimum.

Nejste omezeni v pohybu po obci, ale žádám Vás, abyste se s nikým nesetkávali, pokud to není nezbytně nutné. Každé další zbytečné zatížení zdravotního systému může být nyní kritické.

 

Ještě připomínám, že od 1.3. 2021 v zastavěném území obce bude povinné nosit minimálně chirurgickou roušku, mimo zastavěné nemusí být ochrana úst v případě, že budete sami. V MHD, obchody a zdravotnická zařízení jsou povinné respirátory FFP2. (již je není možné nahradit 2 rouškami). Respirátory FFP2 jsou k zakoupení na obecním úřadu. Pro občany v nouzi jsou připraveny roušky a respirátory zdarma.

V příloze této zprávy najdete formuláře potřebné k pohybu mimo okres. V případě, že je nemáte možnost vytisknout, kontaktujte mě, doručím Vám je domů.

 

Věřím, že s nastupujícím jarem a rychleji postupujícím očkováním se nám podaří se postupně vrátit k normálnímu životu. Přeji všem pevné nervy a zdraví.

 

Ing Marek Dohnal, starosta obec

tel: 602 514 342

 

Pravidla platná od 1.3.2021

Omezení pohybu v rámci okresu

 • Ven na vycházku či za sportem je možné jít přes den od 5:00 do 21:00, a to pouze po území obce
 • Venčení psů v noci je možné pouze do 500 metrů od bydliště.
 • Při pobytu venku by se neměly stýkat osoby, které spolu nežijí ve společné domácnosti.
 • Návštěvy příbuzných (rodiče, prarodiče), kteří bydlí ve stejném okrese, nejsou možné, pokud nejde o zajištění jejich nezbytných potřeb, o zabezpečení jejich nutné péče nebo jejich doprovod například k lékaři nebo na úřad.

 

Omezení pohybu mezi okresy

 • Cesty mezi okresy jsou až na výjimky zakázány
 • Při cestách mimo okres bydliště do zaměstnání je třeba potvrzení zaměstnavatele, které lze vystavit i na určité období. V potvrzení zaměstnavatel uvede místo výkonu zaměstnání a místo pobytu zaměstnance. Alternativou je pracovní smlouva nebo zaměstnanecký průkaz a podobně, pokud je z nich jasné, že potřebujete cestovat do jiného okresu. 
 • Při cestách mimo okres například k lékaři či na úřady stačí formulář nebo čestné prohlášení, kde bude uvedeno místo, čas a cíl cesty. Stále však musí jít o cestu, která skutečně spadá do povolených výjimek. Dobré je mít i potvrzení, které dokazuje nezbytnost cesty (například žádanku od lékaře na vyšetření, pozvánku na úřad apod.). 
 • Nákupy mimo okres bydliště nejsou možné. Nakupovat lze pouze v rámci okresu. Na nákupy se může cestovat pouze v nezbytném počtu osob. 
 • Je možné pobývat na vlastní chatě, chalupě či jiné rekreační nemovitosti mimo okres trvalého pobytu nebo bydliště, pokud tam občan bude v den účinnosti nového omezení. Pak se bude považovat za jeho bydliště. Je tedy nutné na této rekreační nemovitosti zůstat nepřetržitě po celou dobu platnosti tohoto opatření. Vláda doporučuje takový pobyt dokládat listem vlastnictví nebo jiným vhodným způsobem. 
 • Pokud lidé pravidelně pobývají na dvou či více místech, musí si vybrat jedno z nich, kde chtějí po dobu tří týdnů pobývat. To platí například i pro partnery, kteří žijí na dvou místech a jen občas spolu. 
 • Pro rozvedené rodiče, kteří mají děti ve střídavé péči a pravidelně si je předávají, platí výjimka ze zákazu pohybu pro zajištění péče o děti. Doporučeno je mít s sebou rozhodnutí příslušného orgánu o střídavé péči. 
 • Návštěvu rodičů za účelem obstarání životních potřeb, (nákupy, lékař apod.) je možné prokázat čestným prohlášením
 • Pokud chce někdo dát děti na hlídání prarodičům, kteří bydlí v jiném okrese, je to možné, ale mělo by se jednat o pobyt dětí po celou dobu trvání tohoto opatření. Kontakt dětí a prarodičů (riziková skupina) se nedoporučuje. 
 • Pobyt v přírodě je možný jen na území vlastní obce. Není tedy možné uskutečnit výlet v rámci celého okresu.

Kontroly

 • Namátkovou kontrolu bude provádět policie a armáda. Za porušení pravidel hrozí pokuta až 20 000 Kč.
 • Opatření se vztahují na všechny - občany ČR a cizince, na osoby, které už Covid-19 prodělali i na očkované.

Formuláře

COVID19-okresy_-_VZOR-Potvrzeni_zamestnavatele_na_cesty_do_mista_vykonu_prace_-_20210228.docx

COVID19-okresy_-_VZOR-Formular_pro_cesty_mimo_okres_-_20210227.docx

COVID19-okresy_-_VZOR-Cestne_prohlaseni_-_20210227.docx


Publikováno 28. 2. 2021 18:07

Bezplatné antigenní testování pro veřejnost v lázních Teplice n.B.

Bezplatné antigenní testování pro veřejnost v lázních

Lázně Teplice nad Bečvou se rozhodly vstoupit do projektu celorepublikového dobrovolného plošného testování obyvatelstva na onemocnění COVID-19 a vytvořily na Lázeňském domě Janáček antigenní odběrové místo pro veřejnost.

Na základě Mimořádného opatření MZ ČR č.j. MZDR 47828/2020-10/MIN/KAN ze dne 14. 12. 2020, Mimořádného opatření MZ ČR č.j. MZDR 47828/2020-11/MIN/KAN ze dne 7. 1. 2021, MZ ČR č.j. MZDR 47828/2020-12/MIN/KAN ze dne 28. 1. 2021 a Organizačního opatření VZP ČR č. 54/2020, budou naše lázně do testování zapojeny v rámci sekundární sítě poskytovatelů zdravotních služeb doplňujících garantovanou síť antigenních odběrových center (AOC), kterou tvoří praktičtí lékaři a ambulantní specialisté.

Kdo se může jít nechat otestovat?

Nechat se otestovat bezplatně v rámci dobrovolného plošného testování prostřednictvím antigenních testů se mohou nechat všechny osoby, které jsou účastny veřejného zdravotního pojištění v České republice. Na odběrovém místě předloží průkaz totožnosti a průkaz pojištěnce nebo náhradní doklad. Preventivní antigenní testování není primárně určeno pro symptomatické pacienty (tj. osoby s příznaky onemocnění covid-19) nebo pro osoby v karanténě.

Pojištěnci se mohou nechat otestovat opakovaně, avšak nejvýše 1× za 3 dny. Nejedná se o jednorázovou akci jako v jiných zemích.

Vyšetření se neprovádí u osob (pojišťovna výkon neproplatí):

 • u kterých uplynulo méně než 90 dní od prvního pozitivního výsledku PCR testu
 • u osob, kterým byl v posledních 3 dnech proveden PCR test nebo antigenní test s negativním výsledkem.
 • v případě, že by pojišťovna test neuhradila, klient zaplatí lázním 350 Kč

Kde a kdy se testuje?

Lázně Teplice nad Bečvou

Lázeňský dům Janáček

Třída generála Svobody 1000

753 01 Hranice

 

Pondělí – pátek 11:30 – 17:00 hodin

 

Nutnost on-line rezervace termínu:

https://www.ltnb.cz/antigenni-testovani


Publikováno 22. 2. 2021 20:46