Oficiální webové stránky obce Klokočí
Drobečková navigace

Úvod > Život v obci > KLOKOŠT

„KLOKOŠT 2013 “

Klokočský košt moravských vín

 

Klokočský košt

 

Klokočský košt moravských vín 2013 plný dobré nálady, vína a dobrého jídla je za námi. Užili jsme si spoustu zábavy s výbornými víny z Vinařství Uřičář, J. Stávek a ZD Němčičky a zejména pak se sklepmistry těchto vinařství. 

Celkem jsme mohli ochutnat krásných 33 vín, mohli jsme vybírat z vín bílých, růžových, červených, suchých, sladkých, likérových.

V prvním kole degustace jsme ochutnali z Vinařství Uřičář rosé sekt, ze ZD Němčičky Ryzlink rýnský a Muškát moravský z Vinařství J.Stávek.
 
Netradiční částí večera bylo snoubení vína s jídle. Připravili jsme tří chodové mini menu tvořeného z předkrmu, hlavního menu a dezerty. Jako předkrm jsme připravili cizrnou pomazánku na chlebu s kroužkem pórku, kterou jsme podávali s vínem Sylvánské zelené z Vinařství Uřičář. Jako hlavní chod se podávala dýňová omáčka s vepřovým masem a karlovarským knedlíčkem a vínem Chardonay ze ZD Němčičky. Sladkou tečku na závěr tvořila domácí Irenčina vánočka s medem a sypaná oříšky s likérovým vínem Juveano z Vinařství J.Stávek.
 
 
Recepty připravených pochutin si můžete stáhnout zde: recepty.pdf
 
 
Celým večerem nás doprovázela Hudecká muzika Franty Kopeckého z Hranic.
 
 

Fotogalerie KLOKOŠT 2013

 
Děkujeme všem účastníkům za skvělou atmosféru!
 
Víno
 
 
 vinouricar
 
 
 vinařství
 
 
Fotografie z minulých ročníků

Fotky z KLOKOŠTU 2010

Fotky z KLOKOŠTU 2009