Úvodní stránka > Aktuality > Pozvánka na akci Flora Filmfest 2019

Pozvánka na akci Flora Filmfest 2019

Pozvánka na přehlídku dokumentárních filmů mapující význačné olomoucké umělce spojené s Florou Olomouc Flora Filmfest 2019.

1. - 30. 11. 2019 | od 17:00 | Galerie Pavelčákova 19, Olomouc
    Flora Filmfest nabídne projekce klasických 16 mm filmových záznamů pořízených kameramanem Milanem Schulzem na Výstavišti Flora Olomouc v letech 1965 až 1975.
    V rámci programu budou uvedeny dokumenty význačných olomouckých umělců - architekta Zdeňka Štefky, sochaře Karla Hořínka, výtvarníka a grafika Lubomíra Schneidera, výtvarníka a pedagoga Zdeňka Kučery, designéra a grafika Oldřicha Schnabla, malíře Zdeňka Vacka a dalších.

Mimořádné filmy:

Návštěva prezidenta Svobody v Olomouci 1971, setkání s občany Olomouce, obce Křelov a návštěva čokoládovny Zory Olomouc
Budování letního divadla a kina v Olomouci originál 16 mm němého filmu zachycující budování letního divadla a kina v Olomouci

Vstup je zdarma.

FLORA FILM FEST FINAL TCR.jpg