Úvod > Rozvoj > Dotace > Kulturně-společenské centrum obce Klokočí

Kulturně-společenské centrum obce Klokočí

Kulturně-společenské centrum obce klokočí

Cílem projektu byla obnova knihovny a vybudování kulturně-společenského centra. Tyto prostory jsou všestranně využívány, pro kulturní, společenské i vzdělávací akce a vytváří tak ucelené centrum kultury v obci Klokočí. Knihovna se nachází ve stávajícím objektu obecního úřadu, a je využívána především pro potřeby OÚ (zasedací místnost, kanceláře). Vybavení knihovny neodpovídá jejím potřebám, umístění knih ve stávajících regálech nevyhovovalo. V době, kdy je místnost využívána pro zasedání OÚ, mikroregionu, setkání spolků nebo veřejné místo přístupu k internetu, nebylo možné knihovnu „oddělit“ a zabránit tak nekontrolovanému vypůjčování a přemísťování knih. Průměrné stáří nábytku, osvětlení a podlahové krytiny bylo 20 až 40 let. Již delší dobu jsme uvažovali, jak nevyhovující situaci vyřešit a vzhledem k tomu ,že knihovna v Klokočí oslavila v roce 2009 výročí 90. let od svého založení, nadešla chvíle, kdy bylo nutno provést radikální změnu. Rozhodli jsme se pro realizaci našeho záměru pomocí programu Leader.