Změna velikosti písma

Kalendář akcí

P Ú S Č P S N
30 31
Svoz odpadu: komunál
1 2
STAVOTECH 2023 OLOMOUC
3
STAVOTECH 2023 OLOMOUC
4
Komunitní výsadba stromů
STAVOTECH 2023 OLOMOUC
5
6 7 8 9 10 11
Slavnosti sv. Martina
12
13 14 15 16 17 18 19
20 21
Svoz odpadu: komunál
22 23 24
Poslední leč - zve Myslivecký spolek Podsedek
Svoz odpadu: plast + kompozitní obaly
25 26
27 28 29 30 1
Adventní hra
2
Adventní hra
Rozsvícení vánočního stromu
3
Adventní hra

Fulltextové vyhledávání

Drobečková navigace

Úvod > Život v obci > Aktuality

Aktuality


Dotazník pro podnikatele a zemědělce: sdělte nám svůj pohled na podnikání v regionu Hranic

Dotazník pro podnikatele a zemědělce: sdělte nám svůj pohled na podnikání v regionu Hranicko

Důležitou součástí rozvojových priorit regionu Hranicko pro roky 2021 až 2027 je podpora podnikání, zemědělství a cestovního ruchu. Pro správné nastavení cílů a finanční podpory v řádu desítek milionů korun skrz dotační programy MAS je velmi důležité zjistit aktuální spokojenost, potřeby a přání místních podnikatelů.

Proto prosíme živnostníky, zemědělce, podnikatele a poskytovatele služeb v cestovním ruchu o cca 15 minut a vyplnění dotazníku, který se dotýká např. dostupnosti pracovních sil, vnějších i místních překážek v rozvoji podnikání, celkové spokojenosti i budoucího výhledu. Dotazník je k dispozici na odkazu:

www.regionhranicko.cz/dotaznik2

Dotazník má společnou hlavní část a dále dvě podsekce, které jsou určeny jen pro zemědělce resp. podnikatele v cestovním ruchu.

Uvědomujeme si, že s naší prosbou přicházíme v nejméně vhodný čas, ale nehledě na mimořádnou situaci s pandemií COVID-19 nám běží termíny pro vytvoření a schválení strategického dokumentu Strategie rozvoje regionu Hranicko 2021-2027. Proto Vás prosíme, pokud je to možné, se při vyplňování zkuste povznést nad aktuální komplikace a překážky a zkuste na otázky odpovědět v dlouhodobém výhledu období 2021-2027 s nadějí, že se situace co nejdřív vrátí do normálu.

Šetření poběží do konce března 2021. Jeho výsledky budou důležitým podkladem pro vytvoření kvalitní a všeobecně přijímané Strategie rozvoje regionu Hranicko 2021-2027. Do její konečné podoby samozřejmě bude i nadále možno promlouvat na platformě online pracovních skupin, či v připomínkovém řízení, o všech těchto akcích budou jednotlivé cílové skupiny pravidelně informovány.

S dotazy se obracejte na Mgr. Františka Kopeckého, Tel: 773583020, e-mail: f.kopecky@regionhranicko.cz

Předem děkujeme za Váš zájem.

Hranicko-promo-Dotaznik_podnikatele_zemedelci_2021.jpg


Publikováno 8. 3. 2021 21:18

Hasiči radí na březen "Jak chránit sebe i majetek při vichru"

hasici_radi_brezen_vitr_big.png


Publikováno 8. 3. 2021 21:13

Očkování proti COVID-19 občané 70+

Občané starší 70 let se mohou od 1. března registrovat na očkování proti onemocnění COVID-19.

Registrace probíhá přes Centrální rezervační systém na stránkách: registrace.mzcr.cz.

V případě, že nemáte internet či se nemáte na koho obrátit, zavolejte na obecní úřad číslo 602 514 342 rádi Vám s registrací pomůžeme.

Prosím, předejte tuto informaci svým starším rodinným příslušníkům či sousedům. Děkujeme.

 

V příloze najdete informační leták MZČR - ockovani_70v5.pdf


Publikováno 1. 3. 2021 13:13

Omezení volného pohybu osob od 1. března 2021

Vážení občané,

v souvislosti se zhoršující se epidemickou situací přijala Vláda ČR v pátek 26. února 2021 krizové opatření týkající se omezení volného pohybu osob na území ČR od 1. března 2021 do 21. března 2021. Níže nabízím stručný přehled nařízení. 

Porozumět všem krokům vlády Andreje Babiše a obsahu vládních nařízení není úplně snadné. Bez ohledu na formu a obsah těchto nařízení, je jejich smyslem zamezení jakéhokoliv potkávání občanů, které není nezbytně nutné. Proto není na místě slovíčkaření a hledání mezer v pravidlech. Společné pravidlo zní:

Na tři týdny, prosím, omezte veškerý osobní kontakt na naprosté minimum.

Nejste omezeni v pohybu po obci, ale žádám Vás, abyste se s nikým nesetkávali, pokud to není nezbytně nutné. Každé další zbytečné zatížení zdravotního systému může být nyní kritické.

 

Ještě připomínám, že od 1.3. 2021 v zastavěném území obce bude povinné nosit minimálně chirurgickou roušku, mimo zastavěné nemusí být ochrana úst v případě, že budete sami. V MHD, obchody a zdravotnická zařízení jsou povinné respirátory FFP2. (již je není možné nahradit 2 rouškami). Respirátory FFP2 jsou k zakoupení na obecním úřadu. Pro občany v nouzi jsou připraveny roušky a respirátory zdarma.

V příloze této zprávy najdete formuláře potřebné k pohybu mimo okres. V případě, že je nemáte možnost vytisknout, kontaktujte mě, doručím Vám je domů.

 

Věřím, že s nastupujícím jarem a rychleji postupujícím očkováním se nám podaří se postupně vrátit k normálnímu životu. Přeji všem pevné nervy a zdraví.

 

Ing Marek Dohnal, starosta obec

tel: 602 514 342

 

Pravidla platná od 1.3.2021

Omezení pohybu v rámci okresu

 • Ven na vycházku či za sportem je možné jít přes den od 5:00 do 21:00, a to pouze po území obce
 • Venčení psů v noci je možné pouze do 500 metrů od bydliště.
 • Při pobytu venku by se neměly stýkat osoby, které spolu nežijí ve společné domácnosti.
 • Návštěvy příbuzných (rodiče, prarodiče), kteří bydlí ve stejném okrese, nejsou možné, pokud nejde o zajištění jejich nezbytných potřeb, o zabezpečení jejich nutné péče nebo jejich doprovod například k lékaři nebo na úřad.

 

Omezení pohybu mezi okresy

 • Cesty mezi okresy jsou až na výjimky zakázány
 • Při cestách mimo okres bydliště do zaměstnání je třeba potvrzení zaměstnavatele, které lze vystavit i na určité období. V potvrzení zaměstnavatel uvede místo výkonu zaměstnání a místo pobytu zaměstnance. Alternativou je pracovní smlouva nebo zaměstnanecký průkaz a podobně, pokud je z nich jasné, že potřebujete cestovat do jiného okresu. 
 • Při cestách mimo okres například k lékaři či na úřady stačí formulář nebo čestné prohlášení, kde bude uvedeno místo, čas a cíl cesty. Stále však musí jít o cestu, která skutečně spadá do povolených výjimek. Dobré je mít i potvrzení, které dokazuje nezbytnost cesty (například žádanku od lékaře na vyšetření, pozvánku na úřad apod.). 
 • Nákupy mimo okres bydliště nejsou možné. Nakupovat lze pouze v rámci okresu. Na nákupy se může cestovat pouze v nezbytném počtu osob. 
 • Je možné pobývat na vlastní chatě, chalupě či jiné rekreační nemovitosti mimo okres trvalého pobytu nebo bydliště, pokud tam občan bude v den účinnosti nového omezení. Pak se bude považovat za jeho bydliště. Je tedy nutné na této rekreační nemovitosti zůstat nepřetržitě po celou dobu platnosti tohoto opatření. Vláda doporučuje takový pobyt dokládat listem vlastnictví nebo jiným vhodným způsobem. 
 • Pokud lidé pravidelně pobývají na dvou či více místech, musí si vybrat jedno z nich, kde chtějí po dobu tří týdnů pobývat. To platí například i pro partnery, kteří žijí na dvou místech a jen občas spolu. 
 • Pro rozvedené rodiče, kteří mají děti ve střídavé péči a pravidelně si je předávají, platí výjimka ze zákazu pohybu pro zajištění péče o děti. Doporučeno je mít s sebou rozhodnutí příslušného orgánu o střídavé péči. 
 • Návštěvu rodičů za účelem obstarání životních potřeb, (nákupy, lékař apod.) je možné prokázat čestným prohlášením
 • Pokud chce někdo dát děti na hlídání prarodičům, kteří bydlí v jiném okrese, je to možné, ale mělo by se jednat o pobyt dětí po celou dobu trvání tohoto opatření. Kontakt dětí a prarodičů (riziková skupina) se nedoporučuje. 
 • Pobyt v přírodě je možný jen na území vlastní obce. Není tedy možné uskutečnit výlet v rámci celého okresu.

Kontroly

 • Namátkovou kontrolu bude provádět policie a armáda. Za porušení pravidel hrozí pokuta až 20 000 Kč.
 • Opatření se vztahují na všechny - občany ČR a cizince, na osoby, které už Covid-19 prodělali i na očkované.

Formuláře

COVID19-okresy_-_VZOR-Potvrzeni_zamestnavatele_na_cesty_do_mista_vykonu_prace_-_20210228.docx

COVID19-okresy_-_VZOR-Formular_pro_cesty_mimo_okres_-_20210227.docx

COVID19-okresy_-_VZOR-Cestne_prohlaseni_-_20210227.docx


Publikováno 28. 2. 2021 18:07

Bezplatné antigenní testování pro veřejnost v lázních Teplice n.B.

Bezplatné antigenní testování pro veřejnost v lázních

Lázně Teplice nad Bečvou se rozhodly vstoupit do projektu celorepublikového dobrovolného plošného testování obyvatelstva na onemocnění COVID-19 a vytvořily na Lázeňském domě Janáček antigenní odběrové místo pro veřejnost.

Na základě Mimořádného opatření MZ ČR č.j. MZDR 47828/2020-10/MIN/KAN ze dne 14. 12. 2020, Mimořádného opatření MZ ČR č.j. MZDR 47828/2020-11/MIN/KAN ze dne 7. 1. 2021, MZ ČR č.j. MZDR 47828/2020-12/MIN/KAN ze dne 28. 1. 2021 a Organizačního opatření VZP ČR č. 54/2020, budou naše lázně do testování zapojeny v rámci sekundární sítě poskytovatelů zdravotních služeb doplňujících garantovanou síť antigenních odběrových center (AOC), kterou tvoří praktičtí lékaři a ambulantní specialisté.

Kdo se může jít nechat otestovat?

Nechat se otestovat bezplatně v rámci dobrovolného plošného testování prostřednictvím antigenních testů se mohou nechat všechny osoby, které jsou účastny veřejného zdravotního pojištění v České republice. Na odběrovém místě předloží průkaz totožnosti a průkaz pojištěnce nebo náhradní doklad. Preventivní antigenní testování není primárně určeno pro symptomatické pacienty (tj. osoby s příznaky onemocnění covid-19) nebo pro osoby v karanténě.

Pojištěnci se mohou nechat otestovat opakovaně, avšak nejvýše 1× za 3 dny. Nejedná se o jednorázovou akci jako v jiných zemích.

Vyšetření se neprovádí u osob (pojišťovna výkon neproplatí):

 • u kterých uplynulo méně než 90 dní od prvního pozitivního výsledku PCR testu
 • u osob, kterým byl v posledních 3 dnech proveden PCR test nebo antigenní test s negativním výsledkem.
 • v případě, že by pojišťovna test neuhradila, klient zaplatí lázním 350 Kč

Kde a kdy se testuje?

Lázně Teplice nad Bečvou

Lázeňský dům Janáček

Třída generála Svobody 1000

753 01 Hranice

 

Pondělí – pátek 11:30 – 17:00 hodin

 

Nutnost on-line rezervace termínu:

https://www.ltnb.cz/antigenni-testovani


Publikováno 22. 2. 2021 20:46

Jarní výzva

Zdravím všechny příznivce Dámského spolku Klokočky. Myslíme na Vás i v době, která není příznivá pro činnost našeho spolku. Snažili jsme se aktivitu malinko oživit alespoň tím, že jsme pro Vás i Vaše děti umístili ptačí krmítka po obci. Jsme rádi, že se našla řada aktivních občanů a občánků, co se zapojili a krmítka jsou pořád pro ptáčky naplněná. 

    Vzhledem k tomu, že se blíží jaro, chceme Vás oslovit v další výzvě. Tentokrát se jedná o procházky s účelem úklidu obce a okolí. Pokud si s dětmi, nebo jen tak vyrazíte na procházku, vezměte si s sebou i pytel na odpadky a rukavice. Po cestě jistě potkáte odhozený nepořádek, který by neměl nic v přírodě dělat. Nalezené odpadky můžete nechat poté u popelnic Obecního úřadu.

     Mrzí nás, že se nemůže tento úklid uskutečnit hromadně s dětmi. Vždy nás těšilo, když jsme viděli jak se všichni účastníci činí a  odměna v podobě posezení u špekáčků byla zasloužená.  Prosím pokud se tedy rozhodnete výzvu vyslyšet a zapojit se do ní, můžete posílat fotografie s vaším "úlovkem" na MartinaViki@atlas.cz nebo na WatsApp. 

     Pokud dojde k rozvolnění, alespoň na venkovní akce, budeme Vás informovat. Jistě bychom pro děti připravili nějakou zábavu. 

Přejeme Vám hodně zdaru a věříme, že se ještě letos na nějaké společenské akci uvidíme. 

     Za Dámský spolek Klokočky Martina Martinková


Publikováno 22. 2. 2021 14:05

Únorové vydání měsíčníku Krajánek - 2021

Únorové vydání naleznete zde

krajanek-unor-do-tisku.pdf

 


Publikováno 19. 2. 2021 0:14

Sčítání lidu, domů a bytů v roce 2021

Z pátku 26. března 2021 na sobotu 27. března 2021 započne sčítání lidu, domů a bytů. Povinná osoba poskytne údaje jejich zápisem do sčítacího formuláře buď v elektronické podobě při online sčítání od 27. března 2021 do 9. dubna 2021, nebo následně při terénním došetření. Více informací naleznete:

Sčítání 2021.pdf

 

obrázek sčítání 2021.jpg

 


Publikováno 18. 2. 2021 23:52

Otevření knihovny - okénko

Od čtvrtku 18.2.2021 bude knihovna znovu otevřena formou výdejního okénka bez přístupu čtenářů do knihovny. Vyměnit knihy si můžete každý čtvrtek v čase 17:00 - 19:00. Pro výměnu knih volejte 774 504 405 nebo zazvoňte na zvonek u dveří. Při výměně knih používejte roušky, dezinfekci a dodržujte rozestupy 2m. Děkujeme za pochopení.


Publikováno 17. 2. 2021 20:41

Připomenutí - Jak se daří, co se líbí, kde to skřípe, co tu chybí

Připomenutí

 

Na začátku ledna jsme Vás informovali o dotazníkovém šetření mezi obyvateli hranického regionu. Blíží se uzávěrka tohoto šetření - pondělí 15.2.. Chceme poděkovat všem občanům, kteří dotazník již vyplnili (v Klokočí jich bylo 10) a zároveň požádat ty ostatní, aby se ještě do dotazníkového šetření ještě zapojili. Potřebné informace k dotazníku najdete níže.

 

Jak se daří, co se líbí, kde to skřípe, co tu chybí: vyjádřete se k budoucnosti naší obce i regionu

 

Organizace zaměřující se na rozvoj regionu Hranicko v těchto dnech spouštějí dotazníkové šetření mezi obyvateli regionu, které bude důležitým podkladem pro nastavení rozvojových oblastí a priorit jak jednotlivých obcí, tak celého Hranicka pro období let 2021 až 2027. Prosíme Vás tímto o 10 až 15 minut Vašeho času a vyplnění zcela anonymního dotazníku na odkazu 

                                                          www.regionhranicko.cz/dotaznik      

Pro správné nastavení směrů rozvoje je velmi důležité znát Vaše aktuální názory a přání, potřebujeme vědět, jak jste (ne)spokojeni s kvalitou života v naší obci, s dopravou, bezpečností, životním prostředím, možnostmi trávení volného času či nabídkou služeb. Chceme vědět, v čem vidíte příležitosti a v čem pro změnu ohrožení Vašeho spokojeného a šťastného žití na venkově.

Budeme rádi, když o dotazníku a tomto odkazu řeknete také svým rodinným příslušníkům, známým a kolegům.

Kromě této internetové verze existuje též tištěná podoba určená především pro osoby bez přístupu k internetu. Prázdné dotazníky jsou k dispozici na našem obecním úřadu, kde je připraven rovněž i sběrný box či můžete vhodit vyplněný dotazník do naší poštovní schránky.

S dotazy se obracejte na manažera MAS Hranicko :

Mgr. Františka Kopeckého, tel.: 773583020, e-mail: f.kopecky@regionhranicko.cz

 

Uzávěrka pro sběr dotazníků je 15. února 2021.

Předem děkujeme za Váš aktivní zájem!

 

 
 

Publikováno 11. 2. 2021 20:46