Oficiální webové stránky obce Klokočí
Drobečková navigace

Úvod > Život v obci > Aktuality

Aktuality


dub 29

Anketa k zájmu o kotlíkové dotace

Anketa k zájmu o kotlíkové dotace

 

 

 

Na webových stránkách kraje je spuštěna anketa k předběžnému zájmu o další vlnu kotlíkových dotací na výměnu starého kotle za ekologičtější zdroj vytápění. Pro účely nastavení podmínek kotlíkových dotací bychom Vás rádi požádali o vyplnění anketních otázek. Zájemci mohou formulář vyplnit zde.

 

 


dub 20

Vychází dubnové číslo měsíčníku Krajánek

V dubnovém čísle zjistíte, že hejtmanství je premiantem v pomoci živnostníkům během pandemie. S koronavirem souvisí také informace o zřízení nových očkovacích center v Prostějově a Přerově. Aktuální vydání informuje i o podpoře dalších žadatelů o kotlíkové dotace nebo o protipovodňové ochraně v Pobečví. Krajánek píše také o desítkách milionů, které půjdou do oprav krajských silnic. Dobrou zprávou je také znovuotevření Arboreta Bílá Lhota. Součástí tohoto čísla je i seniorská obálka. Karta, která může pomoci zachránit život.

Celé vydání je ke stažení zde

Krajánek duben.jpg


dub 14

Knihovna znovu otevřena od 15.4.

KNIHOVNA ZNOVU OTEVŘENA PRO VEŘEJNOST

ČTVRTEK 17:00 – 19:00

 ČTENÁŘI MOHOU VSTUPOVAT DO KNIHOVNY MAXIMÁLNĚ PO DVOU

Používejte respirátory, dezinfikujte si před vstupem do knihovny ruce, dodržujte 2m rozestupy


dub 14

Prodej ryb - 16.4.

Rybářství Tovačov bude v pátek 16.4.2021 u hasičské zbrojnice prodávat živé ryby a to v době od 9.00 -9.20 hodin . 

Prodávat se bude:
Kapr do 2,5 kg - 89 Kč/1 kg
Kapr nad 2,5 kg - 95 Kč/1 kg
Tolstolobik         -  55 Kč/1 kg
Amur -                 100 Kč/1 kg
Pstruh duhový - 175 Kč/1 kg
 
 

dub 12
dub 06

ROSNIČKA - hlášení pojízdné prodejny

Pojízdná prodejna ROSNIČKA oznamuje občanům, že do naší obce se svojí prodejnou přijede ve Čtvrtek  8. 4. 2021 v 10.45 hod na obvyklé místo a bude prodávat obvyklý sortiment krmiv pro domácí a hospodářská zvířata, drogistické potřeby a základní potraviny.

 PROSÍME ZÁKAZNÍKY O POUŽÍVÁNÍ OCHRANNÝCH ROUŠEK A DODRŽOVÁNÍ BEZPEČNÉHO 2 METROVÉHO ROZESTUPU !!!


dub 06

Sběr kovošrotu, elektrospotřebičů a bioodpadu

Níže najdete informace o připravovaných sběrech kovošrotu, elektrospotřebičů a bioodpadu.

V průběhu května následně proběhne sběr nebezpečného odpadu a velkoobjemového odpadu. O přesných termínech Vás budeme informovat.

 

SBĚR BIOLOGICKY ROZLOŽITELNÉHO ODPADU

 

OÚ v Klokočí provede ve dnech 9. – 11. 4. 2021 SBĚR BIOLOGICKY ROZLOŽITELNÉHO ODPADU

 

 

Sběrový kontejner bude přistaven u hasičské zbrojnice

Patří do odpadu: tráva, plevel, rostliny, seno, sláma, listí, dřevní hmota, hobliny, piliny, jemné nebo nadrcené větve, jadřince, pecky z ovoce, slupky citrusových a jiných plodů, odpad ze zeleně v domácnosti, apod.

Nepatří do odpadu: živočišné zbytky, maso, kosti, kůže, exkrementy masožravých zvířat, tekuté zbytky jídel, oleje, uhynulá zvířata, apod.

Žádáme občany, aby při sypání odpadu do kontejneru dodržovali všechna preventivní opatření (nošení roušek, dodržovali rozestup mezi osobami alespoň 2 metry a netvořili skupinky)

 

Sběr kovošrotu a elektrospotřebičů

 

SBOR DOBROVOLNÝCH HASIČŮ V KLOKOČÍ PROVEDE V SOBOTU 17.4.2021 V DOBĚ OD 9:00 SBĚR ŽELEZNÉHO ŠROTU A VYSLOUŽILÝCH ELEKTROSPOTŘEBIČŮ

 

Kromě tradičního sběru kovového odpadu bude proveden v rámci akce Recyklujte s hasiči i sběr vysloužilých elektrospotřebičů. Pokud spotřebiče odevzdáte při tomto sběru, dostanou hasiči za tyto spotřebiče drobnou finanční odměnu, pokud je donesete při sběru nebezpečného odpadu, zaplatí Obecní úřad za jejich likvidaci poplatek.

Sbíraná Elektrozařízení –  Ledničky, pračky, sporáky, bojlery, vysavače, žehličky, vrtačky, brusky, apod. Přinést můžete i televize a monitory, rádia, počítače, mobily.

Vzhledem k aktuální epidemiologické situaci žádáme občany, aby šrot a spotřebiče připravili před dům a v průběhu vlastního sběru zbytečně nevycházeli, aby byla dodržena všechna platná pravidla.

 

bře 31

MAS Hranicko vyhlásila Výzvu č. 6 dotačního programu MAS-PRV

MAS Hranicko vyhlásila Výzvu č. 6 dotačního programu MAS-PRV

 

MAS Hranicko dne 25.3. vyhlásila Výzvu č.6 dotačního programu MAS-PRV (Program rozvoje venkova). Výzva potrvá do 26.4.2021 a MAS v rámci ní rozdělí rekordní částku 9 877 782,- Kč. Podpořeny budou žádosti o dotaci v 5 fichích (oblastech) včetně očekávané Fiche 20 zaměřené na podporu spolkového a kulturního zázemí.

Táto dotační výzva může být zajímavá pro spolky, zemědělce, drobné podnikatele, výrobce potravin či podnikatele v cestovním ruchu.

MAS Hranicko k této Výzvě pořádá ONLINE informační seminář pro žadatele, který se uskuteční ve středu 7. 4. 2021 od 16 hod. Internetový odkaz bude včas zveřejněn na webu MAS. (https://www.regionhranicko.cz/mas-hranicko)

 

Podklady k výzvě najdete v příloze.

 

bře 30

Zápis do první třídy - ZŠ Drahotuše

Níže najdete informace o zápise do první třídy ZŠ Drahotuše včetně krásné videopozvánky od prvňáčků.

 

Videopozvánka

 
 

Web ZŠ Drahotuše

 
 

 

Zapis ZS Drahotuse.png


bře 28

Sčítání 2021 - připomenutí

Připomínáme, že o půlnoci z pátku 26. na sobotu 27. 3. začalo Sčítání lidu, domů a bytů 2021. Poprvé v historii je primárně připraveno jako online. Pro sečtení je možné využít webový formulář nebo mobilní aplikaci.

Občané České republiky, respektive cizinci s trvalým či přechodným pobytem se od soboty 27. března mohoui sečíst z počítače, tabletu nebo mobilu, a to buď prostřednictvím elektronického sčítacího formuláře na webu www.scitani.cz, nebo pomocí mobilní aplikace Sčítání21 dostupné v Google Play a App Store. K přihlášení do elektronického sčítacího formuláře stačí osobní doklad (občanský průkaz, cestovní pas, v případě cizinců doklad vydaný ČR) a datum narození.

Pokud se nesečtete online, musíte vyplnit listinný formulář. Získáte ho spolu s odpovědní obálkou od sčítacího komisaře a na kontaktních místech sčítání, která se nacházejí na vybraných poštách. Sčítací komisař se dostaví v předem oznámeném termínu a vyčká na váš příchod před vaším domem. Vyplněný formulář v odpovědní obálce odevzdáte na poště nebo vhodíte do poštovní schránky. 

Všechny důležité informace naleznete na webových stránkách: https://www.scitani.cz/

informacni_letacek scitani.jpg