Oficiální webové stránky obce Klokočí
Drobečková navigace

Úvod > Život v obci > Aktuality > Sčítání 2021 - připomenutí

Sčítání 2021 - připomenutíPřipomínáme, že o půlnoci z pátku 26. na sobotu 27. 3. začalo Sčítání lidu, domů a bytů 2021. Poprvé v historii je primárně připraveno jako online. Pro sečtení je možné využít webový formulář nebo mobilní aplikaci.

Občané České republiky, respektive cizinci s trvalým či přechodným pobytem se od soboty 27. března mohoui sečíst z počítače, tabletu nebo mobilu, a to buď prostřednictvím elektronického sčítacího formuláře na webu www.scitani.cz, nebo pomocí mobilní aplikace Sčítání21 dostupné v Google Play a App Store. K přihlášení do elektronického sčítacího formuláře stačí osobní doklad (občanský průkaz, cestovní pas, v případě cizinců doklad vydaný ČR) a datum narození.

Pokud se nesečtete online, musíte vyplnit listinný formulář. Získáte ho spolu s odpovědní obálkou od sčítacího komisaře a na kontaktních místech sčítání, která se nacházejí na vybraných poštách. Sčítací komisař se dostaví v předem oznámeném termínu a vyčká na váš příchod před vaším domem. Vyplněný formulář v odpovědní obálce odevzdáte na poště nebo vhodíte do poštovní schránky. 

Všechny důležité informace naleznete na webových stránkách: https://www.scitani.cz/

informacni_letacek scitani.jpg