Úvod > Život v obci > Aktuality > Domácí hospicová péče

Domácí hospicová péče

Charita Hranice - plakát Domácí hospicové péče.pdf

V letošním roce jsme přistoupili k transformaci dlouhodobě poskytované paliativní péče v Domácí hospicovou péči. Ta je zaměřena na komplexní péči o nemocného (umírajícího) v konečném stádiu onemocnění, kdy léčba již není účinná. Náš tým ve spolupráci s paliativním lékařem nabízí podporu rodinám, které se rozhodly umožnit svému blízkému zemřít důstojně v domácím prostředí.

Zavedením této služby jsme reagovali na stále rostoucí přání našich klientů a dalších lidí prožívat své poslední dny či týdny právě v rodinném kruhu a se svými přáteli. Již první měsíce poskytování této služby ukázaly, jak velmi je tato služba užitečná a potřebná. Počet žádostí se znásobil a my tak mohli pomoci více lidem, kteří to potřebují. K tomu jistě přispěla i Vaše angažovanost formou propagace našich plakátů a letáků. Za spolupráci v této věci Vám velmi děkujeme.

V příloze emailu najdete náš plakát k Domácí hospicové péči. Budeme velmi rádi, pokud informaci o naší službě znovu předáte občanům ve Vaší obci, aby věděli, že se na nás v případě potřeby mohou obrátit.

Děkujeme, že s námi pomáháte těm, kteří to potřebují.

S přáním hezkého dne srdečně zdraví

Mgr. Martin Fujdl, Ph.D.

projektový manažer