Oficiální webové stránky obce Klokočí
Drobečková navigace

Úvod > Život v obci > Aktuality

Aktuality


MAS Hranicko vyhlásila Výzvu č. 6 dotačního programu MAS-PRV

MAS Hranicko vyhlásila Výzvu č. 6 dotačního programu MAS-PRV

 

MAS Hranicko dne 25.3. vyhlásila Výzvu č.6 dotačního programu MAS-PRV (Program rozvoje venkova). Výzva potrvá do 26.4.2021 a MAS v rámci ní rozdělí rekordní částku 9 877 782,- Kč. Podpořeny budou žádosti o dotaci v 5 fichích (oblastech) včetně očekávané Fiche 20 zaměřené na podporu spolkového a kulturního zázemí.

Táto dotační výzva může být zajímavá pro spolky, zemědělce, drobné podnikatele, výrobce potravin či podnikatele v cestovním ruchu.

MAS Hranicko k této Výzvě pořádá ONLINE informační seminář pro žadatele, který se uskuteční ve středu 7. 4. 2021 od 16 hod. Internetový odkaz bude včas zveřejněn na webu MAS. (https://www.regionhranicko.cz/mas-hranicko)

 

Podklady k výzvě najdete v příloze.

 

Publikováno 31. 3. 2021 15:23

Zápis do první třídy - ZŠ Drahotuše

Níže najdete informace o zápise do první třídy ZŠ Drahotuše včetně krásné videopozvánky od prvňáčků.

 

Videopozvánka

 
 

Web ZŠ Drahotuše

 
 

 

Zapis ZS Drahotuse.png


Publikováno 30. 3. 2021 10:25

Sčítání 2021 - připomenutí

Připomínáme, že o půlnoci z pátku 26. na sobotu 27. 3. začalo Sčítání lidu, domů a bytů 2021. Poprvé v historii je primárně připraveno jako online. Pro sečtení je možné využít webový formulář nebo mobilní aplikaci.

Občané České republiky, respektive cizinci s trvalým či přechodným pobytem se od soboty 27. března mohoui sečíst z počítače, tabletu nebo mobilu, a to buď prostřednictvím elektronického sčítacího formuláře na webu www.scitani.cz, nebo pomocí mobilní aplikace Sčítání21 dostupné v Google Play a App Store. K přihlášení do elektronického sčítacího formuláře stačí osobní doklad (občanský průkaz, cestovní pas, v případě cizinců doklad vydaný ČR) a datum narození.

Pokud se nesečtete online, musíte vyplnit listinný formulář. Získáte ho spolu s odpovědní obálkou od sčítacího komisaře a na kontaktních místech sčítání, která se nacházejí na vybraných poštách. Sčítací komisař se dostaví v předem oznámeném termínu a vyčká na váš příchod před vaším domem. Vyplněný formulář v odpovědní obálce odevzdáte na poště nebo vhodíte do poštovní schránky. 

Všechny důležité informace naleznete na webových stránkách: https://www.scitani.cz/

informacni_letacek scitani.jpg


Publikováno 28. 3. 2021 16:52

MINUTA TICHA – pondělí 22.března ve 12:00

MINUTA TICHA – pondělí 22.března ve 12:00

Minuta ticha za oběti pandemie má připomenout všechny zemřelé během uplynulých dvanácti měsíců. Koná se v den výročí prvního úmrtí na covid v Česku. Má to být důstojná připomínka, která nebude využitá pro politické cíle nebo k řešení viny. Patří zemřelým a pozůstalým, kteří se se svými blízkými mnohdy ani nemohli řádně rozloučit. Má pomoci nám všem vyrovnat se s touto tragédií a uvědomit si cenu života.

Více informací najdete na webu:  https://www.minutaticha.cz/

 

cropped-minuta-ticha-s-datem.png


Publikováno 21. 3. 2021 13:29

Nová služba Mobilního Rozhlasu - COVID report

Mobilní Rozhlas nabízí novou službu, ve které nalezenete na denní bázi aktualizovaná data týkající se pandemie COVID-19 v Klokočí. Shrnující text a přehledné infografiky, srovnání s okolními obcemi - to všechno si přečtěte na stránce:    https://obecklokoci.mobilnirozhlas.cz/covid-report


Publikováno 16. 3. 2021 18:14

Antigenní testování na COVID-19 v Klokočí

Vážení občané,

ve spolupráci se společností Lázně Teplice nad Bečvou se podařilo zajistit bezplatné testování antigenními testy na COVID-19 přímo v naší obci. Výsledek testu se dozvíte hned na místě.

 

Datum a čas: v neděli 21.3. od 8:00 hodin  (přesný čas si rezervujte)

Místo: v zasedací místnosti Obecního úřadu.

 

Pokud máte o testování zájem kontaktujte nás na tel. 602 514 342 , zarezervujeme Vám přesný čas a sdělíme další detaily.

Rezervaci udělejte nejpozději do čtvrtku 18.3. Bez předchozí rezervace nebude možné test provést!

S sebou na test si vezměte:

  • Občanský průkaz
  • Kartičku pojištěnce

Bezplatný test lze provést všem občanům vyjma těch:

  • u kterých neuplynulo více než 90 dnů od PCR testu s pozitivním výsledkem, (prodělali COVID v posledních 3 měsících)
  • kterým byl v posledních 3 dnech proveden antigenní nebo PCR test s negativním výsledkem.

Covid test.jpg


Publikováno 14. 3. 2021 13:59

Změna způsobu oznamování plánovaných odstávek elektřiny

V návaznosti na změnu způsobu oznamování plánovaných odstávek elektřiny a informační kampaň Léta s letáky končí bychom Vás rádi seznámili se změnami.
Od 1. 1. 2021 se již nevylepují papírová oznámení a přecházíme na elektronický způsob informování. Každý zákazník si může sjednat zasílání upozornění na plánované odstávky ke svému odběrnému místu e-mailem nebo SMS zdarma na www.cezdistribuce.cz/sluzba.
Pro veřejnost jsou informace k dispozici také na stránkách www.cezdistribuce.cz/odstavky, a to vždy nejpozději 15 dnů před konáním odstávky.

 

Zároveň Vám nabízíme možnost získat informaci o odstávkám elektřiny přímo na internetové stránce naší obce:                               https://www.obecklokoci.cz/odstavky-elektriny

O odstávce dostanete informaci samozřejmě i prostřednictvím zpráv Mobilního rozhlasu. 

leta-s-letaky-konci-cez-distribuce-meni-zpusob-oznamovani-odstavek-20201102-114828.jpg


Publikováno 12. 3. 2021 22:05

Den poezie na Hranicku

Na 21.3. připadá Světový den poezie

U příležitosti tohoto dne MKZ Hranice v těchto dnech sbírají autorskou poezii od hranických občanů a mají v plánu ji vyvěsit na cca týden v ulicích Hranic. Krátké info zde: https://mkz-hranice.cz/den-poezie-basnime-v-ulicich-hranic/

Rádi bychom do tohoto projektu zapojili i okolní obce Hranicka. I v našich obcích vzniklo jistě mnoho pěkné poezie o místní přírodě, zvycích, lidech apod. Chceme poprosit místní básníky, aby s námi sdíleli svá díla, šáhněte do svých archivů či napište u této příležitosti báseň zcela novou. Sesbíranou poezii následně umístíme do veřejného prostoru v naších obcích.

Svá díla nám pošlete do čtvrtku 18.3. na email: ou@obecklokoci.cz nebo přineste do kanceláře OÚ.

 

Předem moc děkujeme

iStock-913734538-1024x679.jpg


Publikováno 12. 3. 2021 21:00

Mobilní hospic Strom života je tu pro Vás i v době pandemie

LOGO Strom Života.jpg

Mobilní hospic Strom života je tu pro Vás i v době pandemie

Chcete nechat své blízké, nevyléčitelně nemocné v kriticky přetížených nemocnicích? Zákaz návštěv, bezmoc a strach, že už se nikdy neuvidíte a možná se ani nestihnete rozloučit, může potkat každého z nás. 

V dnešní pandemické době, kdy je všechno naruby a mění se ze dne na den, organizace Mobilní hospic Strom života se svými pobočkami neomezuje provoz a poskytuje vysoký standard specializovaných zdravotních a sociálních služeb v domácím prostředí pacientů. Bezplatné služby jsou určeny pacientům s nevyléčitelnou nemocí v posledním stádiu, u nichž už byly vyčerpány všechny možnosti léčby a jejich blízkým.

Snažíme se tak ulehčit přeplněným nemocnicím a vyčerpaným zdravotníkům, pro které je prioritou péče o pacienty s Covid_19. Ostatní neakutní péče je značně omezována. V péči o umírajícího člověka je rodina tím nejdůležitějším článkem a spolu s pracovníky hospice naplňuje poslední přání pacienta, zůstat do posledního vydechnutí v rodinném kruhu, doma.

Pracovníci hospice jsou k dispozici nepřetržitě 24 hodin denně, sedm dní v týdnu. Služby poskytujeme v rámci Moravskoslezského, Zlínského a Olomouckého kraje. Mobilní hospic Strom života dbá o maximální ochranu svých pracovníků, pacientů a jejich rodinných příslušníků. Je připraven postarat se i o nevyléčitelně nemocné pacienty s podezřením nebo nemocné Covid_19.

Cílem Mobilního hospice Strom života je nenechat nikoho bez pomoci, ulehčit přeplněným nemocnicím a přepracovaným zdravotníkům. Proto nemusíte mít obavu, nebudete na to sami!

Více informací o službách a možnostech, jak Mobilní hospic Strom života kontaktovat,  naleznete na www.zivotastrom.cz nebo na telefonním čísle 553 038 016.

Smrt patří neodmyslitelně k životu, zaskočí nás, ale měla by být důstojná a milostivá, protože je vždy jedinečná.

Tým pracovníků Mobilního hospice Strom života


Publikováno 10. 3. 2021 23:51

Dotazník pro podnikatele a zemědělce: sdělte nám svůj pohled na podnikání v regionu Hranic

Dotazník pro podnikatele a zemědělce: sdělte nám svůj pohled na podnikání v regionu Hranicko

Důležitou součástí rozvojových priorit regionu Hranicko pro roky 2021 až 2027 je podpora podnikání, zemědělství a cestovního ruchu. Pro správné nastavení cílů a finanční podpory v řádu desítek milionů korun skrz dotační programy MAS je velmi důležité zjistit aktuální spokojenost, potřeby a přání místních podnikatelů.

Proto prosíme živnostníky, zemědělce, podnikatele a poskytovatele služeb v cestovním ruchu o cca 15 minut a vyplnění dotazníku, který se dotýká např. dostupnosti pracovních sil, vnějších i místních překážek v rozvoji podnikání, celkové spokojenosti i budoucího výhledu. Dotazník je k dispozici na odkazu:

www.regionhranicko.cz/dotaznik2

Dotazník má společnou hlavní část a dále dvě podsekce, které jsou určeny jen pro zemědělce resp. podnikatele v cestovním ruchu.

Uvědomujeme si, že s naší prosbou přicházíme v nejméně vhodný čas, ale nehledě na mimořádnou situaci s pandemií COVID-19 nám běží termíny pro vytvoření a schválení strategického dokumentu Strategie rozvoje regionu Hranicko 2021-2027. Proto Vás prosíme, pokud je to možné, se při vyplňování zkuste povznést nad aktuální komplikace a překážky a zkuste na otázky odpovědět v dlouhodobém výhledu období 2021-2027 s nadějí, že se situace co nejdřív vrátí do normálu.

Šetření poběží do konce března 2021. Jeho výsledky budou důležitým podkladem pro vytvoření kvalitní a všeobecně přijímané Strategie rozvoje regionu Hranicko 2021-2027. Do její konečné podoby samozřejmě bude i nadále možno promlouvat na platformě online pracovních skupin, či v připomínkovém řízení, o všech těchto akcích budou jednotlivé cílové skupiny pravidelně informovány.

S dotazy se obracejte na Mgr. Františka Kopeckého, Tel: 773583020, e-mail: f.kopecky@regionhranicko.cz

Předem děkujeme za Váš zájem.

Hranicko-promo-Dotaznik_podnikatele_zemedelci_2021.jpg


Publikováno 8. 3. 2021 21:18