Ukliďme Klokočí 2024

GPS souřadnice:

Loc: 49°33'29.838"N, 17°41'0.998"E

Dopravní dostupnost

Směrem od Olomouce sjedete z dálnice D47 na Lipník nad Bečvou. Po silnici I. třídy E442 pojedete až do obce Drahotuše, kde odbočíte na kruhovém objezdu u motorestu U Jakuba směrem doleva. Z náměstí v Drahotuších budete pokračovat stále po hlavní cestě. Za železničním podjezdem odbočíte doprava. A pozor, nyní přibrzděte nacházíte se v obci Klokočí.

Směrem od Ostravy sjedete z dálnice D47 na Hranice. Silnice 440 vás povede centrem města Hranice. Na prvním kruhovém objezdu odbočíte směrem na Olomouc. Ze silnice E442 odbočíte na druhém kruhovém objezdu směrem doprava na Drahotuše. Z náměstí v Drahotuších budete pokračovat stále po hlavní cestě. Za železničním podlejzdem odbočíte doprava. Hned za podjezdem se nachází obec Klokočí.

Směrem od Valašského Meziříčí projedete Hranicemi kolem vojenské akademie až na velký kruhový bjezd, kde odbočíte doleva na silnici I. třídy E442 směrem na Olomouc. Ze silnice E442 odbočíte na dalším kruhovém objezdu směrem doprava na Drahotuše. Z náměstí v Drahotuších budete pokračovat stále po hlavní cestě. Za železničním podjezdem odbočíte doprava. Hned za podjezdem se nachází obec Klokočí.

Do Klokočí je také dobré železniční spojení. Vystoupíte v železniční stanici Drahotuše, kde staví pouze osobní vlaky. Z nádraží dojdete do Klokočí bez problémů pěšky. Půjdete podél železnice dolů z kopce. Na křižovatce odbočíte doleva, projdete pod železničním podjezdem, kde už z dálky uvidíte ceduli Klokočí.

Obcí Klokočí také projíždí autobusy jedoucí z Hranic. Staví na zastávkách Klokočí, náves a Klokočí, sušička.

Podrobnosti najdete v jízdním řádu na www.idos.cz

turistika.cz