Úvodní stránka > Současnost

Současnost

V této malé moravské vsi žilo v roce 1569 - 24 obyvatel, v roce 1870 už 225, nejvíce lidí je zaznamenáno v roce 1980, a to 261. Dnes žije v Klokočí 251 obyvatel v 77 číslech popisných. Několik jich pracuje v Drahotušské zemědělské akciové společnosti a ač bylo dříve Klokočí zemědělskou obcí, dnes se touto činností živí jeden soukromý zemědělec. Většina obyvatel za prací dojíždí buď vlakem z nedalekých Drahotuš nebo autobusem, případně vlastním autem.

Co se udělalo

V dobách akcí "Z" se vybudovala požární zbrojnice, požární nádrž, park ve středu obce, čekárna u autobusové zastávky, část kanalizace, chodníky, osvětlení, rozhlas a hřiště na házenou. Od roku 1998 je Klokočí plynofikováno. Opravil se kříž k Milenovu a u obecního úřadu, nový "kabát" dostala hasičská zbrojnice. Pečujeme o požární nádrž, která slouží také ke koupání, udržujeme místní komunikace a chodníky.

V Klokočí najdeme i několik soukromých firem - dva opraváře aut, kovovýrobu a firmu, která se zabývá výrobou a montáží rolet.  Na pivo chodí "domorodci" do soukromé hospůdky " U Jarky ". Obchod s potravinami v obci není. V blízkých Drahotuších  je nejbližší zdravotní středisko, obchody a farnost.

Klokočí je vesnicí, která má odpradávna samostatnost a nikdy se jí nedotklo žádné slučování. Doufáme, že tomu tak bude i v budoucnosti.

Nenaplnila se tak vize  Joži Harny, řídícího školy v Klokočí, kterou publikoval ve Vlastivědě moravské z roku 1909  "Snad není daleká doba, kdy splyne Klokočí s Drahotušemi a snad jednou i s Hranicemi".

Obecní záležitosti dnes spravuje sedmičlenné zastupitelstvo.

Klokočí je členem Spolku pro obnovu venkova, Svazu měst a obcí, členem mikroregionu Hranicko a mikroregionu Podlesí.