Úvodní stránka > Dotace

Podpořené projekty POV 2014 - Oblast podpory 2

Klokočí - Zpracování územně plánovací dokumentace obce Klokočí

Obci Klokočí byl poskytnut příspěvek na zpracování územně plánovací dokumentace - územní plán Klokočí ve výši 150 645,- Kč.

Poskytnutí finančního příspěvku z rozpočtu Olomouckého kraje - 2. kolo

Olomoucký kraj v roce 2012 výrazně přispěl k posílení akceschopnosti Sboru dobrovolných hasičů v Klokočí darem Kalového čerpadla Heron a finančním příspěvkem ve výši 100 000 Kč na pořízení hasičské stříkačky Tohatsu.

Kulturně společenský život mikroregionu Podlesí 2012

Obce Dobrovolného svazku obcí mikroregioun Podlesí každoročně pořádá nespočet kulturních a sportovních akcí. Společně pak pro občany mikroregionu pořádá tematický poznávací zájezd do různých koutů naší republiky.

V letošním roce jsme využili možnosti a požádali o finanční příspěvek z Programu obnovy venkova 2012 Olomouckého kraje. Za přispění Olomouckého kraje obec Radíkov pořádala Turnaj v kopané, obec Klokočí pořádala Srandobraní, obec Milenov pořádala Turnaj v nohejbale a obec Hrabůvka pořádala Svatováclavský turnaj v nohejbale. Společně pro občany mikroregionu Podlesí jsme uspořádali tematický zájezd do Kutné Hory, která má 5 členských obcí. Podle vyjádření předsedy spolku se jim nedaří organizovat společné akce. Svoji aktivitu směřují do MAS, která pro jejich činnost poskytují více možností. Celoroční kulturně společenský život mikroregionu byl zakončen akcí Ukončení golfové sezony DSO Mikroregionu Podlesí, Společným bruslením a divadelním představením Divotvorný hrnec.

Na výše uvedené kulturní a sportovní akce jsme z prostředků Programu obnovy venkova 2012 Olomouckého kraje, dotační titul 2 obdrželi finanční příspěvek ve výši 45.000,00 Kč. Celkový rozpočet uznatelných výdajů na všechny tyto akce byl určen ve výši 90.000,00 Kč

Program rozvoje venkova
„Stavební obnova místních komunikací v
obci Klokočí“

Rok 2009

Předmětem  projektu je obnova místních komunikací v obci Klokočí. Jedná se o stávající místní obslužné komunikace, které zpřístupňují jednotlivé pozemky a stavby. Komunikace jsou ve velmi špatném technickém stavu a vyžadují urychlenou obnovu. Při rekonstrukci se uvažovalo o celkové obnově vybraných místních obslužných komunikací, jedná se o dvě komunikace z nichž jedna je komunikací pro vodu propustnou.
Projektová žádost dále řeší obnovu veřejných prostranství, obnovu technické infrastruktury, parkové úpravy, nákup a výsadbu veřejné zeleně a nákup techniky pro údržbu veřejné zeleně.

Kulturně-společenské centrum obce klokočí

Cílem projektu byla obnova knihovny a vybudování kulturně-společenského centra. Tyto prostory jsou všestranně využívány, pro kulturní, společenské i vzdělávací akce a vytváří tak ucelené centrum kultury v obci Klokočí. Knihovna se nachází ve stávajícím objektu obecního úřadu, a je využívána především pro potřeby OÚ (zasedací místnost, kanceláře). Vybavení knihovny neodpovídá jejím potřebám, umístění knih ve stávajících regálech nevyhovovalo. V době, kdy je místnost využívána pro zasedání OÚ, mikroregionu, setkání spolků nebo veřejné místo přístupu k internetu, nebylo možné knihovnu „oddělit“ a zabránit tak nekontrolovanému vypůjčování a přemísťování knih. Průměrné stáří nábytku, osvětlení a podlahové krytiny bylo 20 až 40 let.  Již delší dobu jsme uvažovali, jak nevyhovující situaci vyřešit a vzhledem k tomu ,že knihovna v Klokočí  oslavila v roce 2009 výročí  90. let  od svého založení, nadešla chvíle, kdy bylo nutno provést radikální změnu. Rozhodli jsme se pro realizaci našeho záměru pomocí programu Leader.